1. Womic Steel: Proizvodne zmogljivosti in moč podjetja
Skupina Womic Steel je vodilni proizvajalec in svetovni izvoznik z več kot 20-letnimi izkušnjami na področju proizvodnje cevnih izdelkov iz ogljikovega, legiranega in nerjavečega jekla. Naš najsodobnejši obrat obsega celovito proizvodno zmogljivost, ki presega10.000 ton na mesecza brezšivne cevi.
Razpon velikosti proizvodnje:Brezšivne cevi od zunanjega premera 1/4" do 24" (10,3 mm – 610 mm) z debelino stene od SCH10 do XXS.
Certifikati kakovosti in skladnost s predpisi:
ISO 9001:2015Certificiran sistem vodenja kakovosti.
Skladnost s PED 2014/68/EU Priloga I, oddelek 4.3:Kotlovske cevi podjetja Womic Steel izpolnjujejo bistvene varnostne zahteve Direktive o tlačni opremi.Oznaka CE(ali potrdilo o skladnosti) je na voljo na zahtevo za lažje nemoteno carinjenje in sprejem projekta znotraj Evropskega gospodarskega prostora.
Certifikat EN 10204 3.2:Poleg standardnih certifikatov MTC 2.2 in 3.1 dobavljamo izdelke s certifikatom o pregledu 3.2, ki ga potrdijo pooblaščeni neodvisni organi EU (TÜV, LR, BV) za kritične aplikacije kotlov, ki zahtevajo popolno sledljivost.
Odobritve inšpekcijskega pregleda tretje osebe (TPI):Naše izdelke in proizvodne procese odobrijo in revidirajo večje mednarodne agencije in klasifikacijska društva, vključno zSGS, BV, ABS, LR, DNV in GL.
Globalno priznanje:Womic Steel je zaupanja vreden dobavitelj energetskih podjetij s seznama Fortune 500 in globalnih izvajalcev EPC, ki oskrbuje več kot 80 držav v jugovzhodni Aziji, Evropi, na Bližnjem vzhodu in v obeh Amerikah.
2.EN10216 P235GH: Sestava in lastnosti materiala
X10CrMoVNb9-1 (številka jekla1,4903), ki se običajno imenujeRazred P91aliT91, jenapredno 9-odstotno legirano jeklo iz kroma, molibdena, vanadija in niobijaposebej zasnovano za delovanje pri ekstremno povišanih temperaturah v tlačni opremi. Oznaka "X10" označuje visoko legirano jeklo s približno 0,10 % ogljika, "CrMoVNb" označuje sistem zlitine krom-molibden-vanadij-niobij, "9-1" pa predstavlja približno 9 % kroma in 1 % molibdena. P91 jemartenzitno jeklo, odporno proti lezenjuki ponujaizjemna odpornost proti lezenju in odpornost proti oksidacijipri temperaturah do 620 °C, zaradi česar je industrijski standard za glavne parne cevovode in razdelilnike ultra-superkritičnih elektrarn.
Kemijska sestava (analiza ulitka, % po masi)
| Element | C | Si | Mn | P | S | Cr | Mo | Ni | V | Nb | Al | N |
| Min. % | 0,08 | 0,20 | 0,30 | — | — | 8,00 | 0,85 | — | 0,18 | 0,06 | — | 0,030 |
| Maks. % | 0,12 | 0,50 | 0,60 | 0,020 | 0,010 | 9,50 | 1,05 | 0,40 | 0,25 | 0,10 | 0,020 | 0,070 |
*Opomba: Visoka vsebnost kroma (8,0–9,5 %) zagotavlja izjemno odpornost proti oksidaciji in koroziji pri povišanih temperaturah. Vanadij in niobij tvorita fine oborine, ki znatno povečajo trdnost pri lezenju. Strog nadzor nad fosforjem, žveplom in elementi Tramp zagotavlja optimalno žilavost in varivost debelostenskih komponent.*
Mehanske lastnosti (sobna temperatura)
| Nepremičnina | Vrednost |
| Pogoj dostave | Normalizirano in popuščeno (+NT) pri 1040–1090 °C |
| Meja tečenja (ReH) | ≥ 450 MPa(za T ≤ 16 mm) |
| Natezna trdnost (Rm) | 620–850 MPa |
| Raztezek (A min) | 19 % (vzdolžno) / 17 % (prečno) |
*Opomba: Normalizirana in popuščena (+NT) toplotna obdelava ustvari popuščeno martenzitno mikrostrukturo z drobnimi izločki, ki zagotavlja optimizirano trdnost, žilavost in odpornost proti lezenju pri visokih temperaturah za ekstremne obratovalne pogoje do 620 °C.*
Visokotemperaturne lastnosti lezenja
| Temperatura (°C) | 500 | 550 | 600 | 620 |
| Meja tečenja (MPa) | ≥385 | ≥360 | ≥330 | ≥300 |
| Odpornost proti lezenju (100.000 ur) | 240 | 170 | 120 | 95 |
*Opomba: P91 ohranja uporabno trdnost do 620 °C, kar znatno presega tako 16Mo3 (mejna vrednost 500 °C) kot 13CrMo4-5 (mejna vrednost 550 °C), zaradi česar je material izbire za uporabo v ultra-superkritičnih elektrarnah.*
3. Dimenzijski razpon in skladnost s standardi
Womic Steel dobavlja cevi X10CrMoVNb9-1 (P91) v širokem dimenzijskem spektru, ki so v celoti skladne z najnovejšimi standardi EN 10216-2:2024.
| Predmet | Specifikacija |
| Standardno | EN 10216-2:2024 (Brezšivne cevi za tlačne posode – Cevi iz nelegiranega in legiranega jekla s specificiranimi lastnostmi pri povišanih temperaturah) |
| Razred | X10CrMoVNb9-1 (1,4903) / P91 |
| Zunanji premer | 10,3 mm – 610 mm (1/4" – 24") |
| Debelina stene | 2,0 mm – 60,0 mm (SCH10 – XXS) |
| Pogoj dostave | Normalizirano in kaljeno (+NT) |
| Kategorije inšpekcijskih pregledov | TC1 / TC2 (Poročilo o preskusu tipa 2.2 po standardu EN 10204) |
3. Razpoložljive dimenzije in specifikacije
| NB | Velikost | OD mm | ŠKOLA40S mm | ŠKOLA5S mm | ŠKOLA10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | ŠKOLAXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10,29 | 1,24 | 1,73 | 2,41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2,24 | 3,02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7,47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5,56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1” | 33,40 | 3,38 | 1,65 | 2,77 | 3,38 | 4,55 | 4,55 | 6,35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42,16 | 3,56 | 1,65 | 2,77 | 3,56 | 4,85 | 4,85 | 6,35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5,08 | 5,08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5,54 | 5,54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73,03 | 5.16 | 2.11 | 3,05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9,53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5,49 | 2.11 | 3,05 | 5,49 | 7,62 | 7,62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3,05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6,02 | 2.11 | 3,05 | 6,02 | 8,56 | 8,56 | 11.12 | 13,49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3,40 | 6,55 | 9,53 | 9,53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3,40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6,35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273,05 | 9,27 | 3,40 | 4.19 | 6,35 | 9,27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21,44 | 25,40 | 28,58 | 25,40 | |
| 300 | 12” | 323,85 | 9,53 | 3,96 | 4,57 | 6,35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21,44 | 25,40 | 28,58 | 33,32 | 25,40 | |
| 350 | 14” | 355,60 | 9,53 | 3,96 | 4,78 | 6,35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16” | 406,40 | 9,53 | 4.19 | 4,78 | 6,35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21,44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18” | 457,20 | 9,53 | 4.19 | 4,78 | 6,35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29,36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20” | 508,00 | 9,53 | 4,78 | 5,54 | 6,35 | 9,53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38,10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22” | 558,80 | 9,53 | 4,78 | 5,54 | 6,35 | 9,53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24” | 609,60 | 9,53 | 5,54 | 6,35 | 6,35 | 9,53 | 17.48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46,02 | 52,37 | 59,54 |
4. Standardi in razredi cevi za skupne kotle, toplotne izmenjevalnike, ki jih proizvaja Womic Steel
| Standardno | Vrste jekla |
| Kotlovske cevi (brezšivne in varjene) | |
| ASTM A178: Cevi za kotle iz ogljikovega jekla in ogljikovo-manganovega jekla, varjene z električnim uporom | A178 Stopnja A, stopnja C, stopnja D |
| ASTM A179: Brezšivne hladno vlečene cevi za toplotne izmenjevalnike in kondenzatorje iz nizkoogljičnega jekla | A179 Razred C |
| ASTM A192: Brezšivne kotlovske cevi iz ogljikovega jekla za visok tlak | A192 |
| ASTM A199: Brezšivne hladno vlečene cevi za toplotne izmenjevalnike in kondenzatorje iz vmesno legiranega jekla | T5, T5b, T7, T9, T11, T22 |
| ASTM A200: Brezšivne cevi iz vmesnih legiranih jekel za destilacijo za rafinerijske storitve | T5, T5b, T7, T9, T11, T22 |
| ASTM A209: Brezšivne cevi za kotle in pregrevalnike iz legiranega jekla z ogljikom in molibdenom | T1, T1a, T1b |
| ASTM A210: Brezšivne cevi za kotle in pregrevalnike iz srednje ogljikovega jekla | A210 Stopnja A-1, Stopnja C |
| ASTM A213: Brezšivne cevi za kotle, pregrevalnike in toplotne izmenjevalnike iz feritnega in avstenitnega legiranega jekla | T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122, TP304, TP304L, TP304H, TP309, TP309H, TP310, TP310H, TP316, TP316L, TP316H, TP321, TP321H, TP347, TP347H, TP347HFG |
| ASTM A250: Cevi za kotle in pregrevalnike iz feritnega legiranega jekla, varjene z električnim uporom | T1, T1a, T1b, T2, T5, T9, T11, T22 |
| ASTM A556: Brezšivne hladno vlečene cevi iz ogljikovega jekla za grelnike napajalne vode | A556 Stopnja A2, stopnja B2, stopnja C2 |
| Cevi in cevke iz legiranega jekla (krom-molibden) | |
| ASTM A335: Brezšivna feritna legirana jeklena cev za visokotemperaturno delovanje | P1, P2, P5, P5b, P5c, P9, P11, P12, P15, P21, P22, P23, P24, P36, P91, P92, P122, P911 |
| ASTM A369: Brezšivna feritna legirana jeklena cev za visokotemperaturno delovanje | FP1, FP2, FP5, FP5b, FP5c, FP9, FP11, FP12, FP21, FP22, FP91 |
| ASTM A213 (vrste zlitin): Brezšivne feritne legirane jeklene kotlovske cevi | T1, T1a, T1b, T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122 |
| EN 10216-5: Brezšivne cevi iz nerjavečega jekla za tlačne namene | 1,4301, 1,4307, 1,4401, 1,4404, 1,4432, 1,4435, 1,4436, 1,4541, 1,4550, 1,4571 |
| EN 10305-1: Brezšivne hladno vlečene precizne jeklene cevi | E215, E235, E355 |
| EN 10305-2: Varjene hladno vlečene precizne jeklene cevi | E215, E235, E355 |
| Nemški standardi (DIN) | |
| DIN 17175: Brezšivne jeklene cevi za delovanje pri povišanih temperaturah | St35.8, St45.8, 10CrMo910, 13CrMo44, 14MoV63, 15Mo3 |
| JIS G3454: Cevi iz ogljikovega jekla za tlačno delovanje | STPG370, STPG410 |
| JIS G3455: Cevi iz ogljikovega jekla za visokotlačne storitve | STS370, STS410, STS480 |
| JIS G3456: Cevi iz ogljikovega jekla za visokotemperaturno delovanje | STPT370, STPT410, STPT480 |
| JIS G3461: Cevi za kotle in toplotne izmenjevalnike iz ogljikovega jekla | STB340, STB410, STB510 |
| JIS G3462: Cevi za kotle in toplotne izmenjevalnike iz legiranega jekla | STBA12, STBA13, STBA20, STBA22, STBA23, STBA24, STBA25, STBA26, STBA28, STBA29 |
| GB/T 3087: Brezšivne jeklene cevi za nizkotlačne in srednjetlačne kotle | 10, 20 |
| GB/T 5310: Brezšivne jeklene cevi za visokotlačne kotle | 20G, 20MnG, 25MnG, 15MoG, 20MoG, 12CrMoG, 15CrMoG, 12Cr2MoG, 12Cr1MoVG, 12Cr2MoWVTiB, 07Cr2MoW2VNbB, 10Cr9Mo1VNbN, 10Cr11MoW2VNbCuBN |
| GB/T 6479: Brezšivne jeklene cevi za opremo za visokotlačna kemična gnojila | 10, 20, 16Mn, 12CrMo, 15CrMo, 12Cr2Mo, 12Cr5MoI, 12Cr9MoI |
| Uporaba: Kotel, Pregrevalec toplote, Izmenjevalec toplote, Petrokemija, Proizvodnja električne energije, Zemeljski plin, Rafinerija, Visokotemperaturna uporaba, Korozivna okolja, Proizvodnja mehanske opreme | |
5. Proizvodni proces
Proizvodni potek dela (postopek hladno vlečenih brezšivnih cevi):
● Pregled surovin: Preverjamo kemično sestavo in kakovost površine vhodnih okroglih gredic. Material je ustrezno ločen po kakovosti in številu taljenja, da se zagotovi popolna sledljivost.
● Ogrevanje in prebadanje gredic: Gredice se segrejejo na temperaturo kovanja v rotacijskih pečeh in preluknjajo s prečnim valjčnim prebijalnim mlinom, da se oblikujejo votle cevne lupine.
● Hladno vlečenje: Preluknjane votle lupine so podvržene enemu ali večkratnemu hladnemu vlečenju skozi precizne matrice in čez trne, da se doseže zahtevani zunanji premer, debelina stene in dimenzijske tolerance.
● Vmesna toplotna obdelava: Med vlečnimi prehodi se lahko cevi vmesno žarijo ali normalizirajo, da se zmanjša utrjevanje in obnovi duktilnost za nadaljnjo obdelavo.
● Končna toplotna obdelava: Cevi so podvržene končni toplotni obdelavi (normalizacija, žarjenje ali razbremenitev napetosti) v skladu z veljavnimi standardi, da se dosežejo določene mehanske lastnosti in struktura zrn.
● Ravnanje in rezanje: Natančno ravnanje za doseganje standardnih toleranc ravnosti, ki mu sledi rezanje na natančne naročene dolžine s čistimi konci brez zarobkov.
● Zaključna obdelava in pregled površine: Vizualni pregled za zagotovitev, da ni površinskih napak, kot so razpoke, pregibi, prekrivanja in kraste. Po potrebi poševno ali gladko obdelovanje koncev.
6. Nadzor kakovosti
Preverjanje surovin → Kemijska analiza → Mehanski preizkus → Vizualni pregled → Preverjanje dimenzij → Preizkus upogibanja → Preizkus udarca → Preizkus medkristalne korozije → Nedestruktivni pregled (UT, MT, PT) → Preizkus razširitve in sploščitve → Preizkus trdote → Tlačni preizkus → Preizkus vsebnosti ferita → Metalografski preizkus → Preizkus korozije → Preizkus vrtinčnih tokov → Preizkus s solno meglo → Preizkus odpornosti proti koroziji → Vibracijski preizkus → Preizkus jamkaste korozije → Pregled barvanja in premazov → Pregled dokumentacije
7. Primarne aplikacije
Brezšivne kotlovske cevi so bistvene komponente v visokotemperaturnih in visokotlačnih obratovalnih okoljih v različnih panogah:
Proizvodnja energije:Vodne stene kotlov, ekonomizerji, pregrevalniki, pregrevalniki, razdelilniki in glavni parni cevovodi v termoelektrarnah in kombiniranih cikličnih enotah.
Industrijski kotli:Sistemi za proizvodnjo pare, kotli za toplo vodo in kotli za rekuperacijo odpadne toplote za proizvodne obrate.
Petrokemija in rafiniranje:Toplotni izmenjevalniki, procesni grelniki, kreking peči in visokotemperaturne cevovode za prenos tekočin.
Tlačne posode:Cipele, sodi in komponente za tlačne posode, ki delujejo pri povišanih temperaturah.
Kemična obdelava:Reaktorji, reformerji in cevovodni sistemi, ki obdelujejo pline in tekočine visoke temperature.
EPC in cevovodi za obrate:Procesne in komunalne cevovode v rafinerijah nafte, obratih za predelavo plina in petrokemičnih kompleksih.
8. Pakiranje in dostava:
Cevi iz legiranega materiala za kotle so pakirane in poslane z največjo skrbnostjo, da se zagotovi njihova zaščita med prevozom. Tukaj je opis postopka pakiranja in pošiljanja:
Embalaža:
Zaščitni premaz:Pred pakiranjem so kotlovske cevi pogosto premazane s plastjo olja proti rjavenju ali zaščitnega laka, da se prepreči površinska korozija in oksidacija med skladiščenjem in transportom.
Združevanje:Cevi podobnih velikosti in specifikacij so skrbno povezane skupaj. Pritrjene so z jeklenimi trakovi ali močnimi plastičnimi trakovi, da se prepreči premikanje znotraj snopa.
Končne kape:Na obeh koncih cevi so nameščeni plastični ali kovinski končni pokrovčki, ki ščitijo poševne konce, gladke konce in navojne povezave pred udarci in vdorom umazanije.
Oblazinjenje in blaženje:Za oblazinjenje in preprečevanje odrgnin ali udarcev med ravnanjem in prevozom se uporabljajo oblazinjevalni materiali, kot so pena, mehurčasta folija ali valovit karton.
Leseni zaboji ali škatle:Za tankostenske cevi, precizne hladno vlečene cevi ali naročila za izvoz višjega cenovnega razreda so cevi lahko pakirane v trdne lesene zaboje ali škatle iz vezanega lesa, da se zagotovi večja zaščita pred zunanjimi silami in grobim ravnanjem.
9. Dostava:
Način prevoza:Kotlovske cevi se običajno prevažajo s tovornjaki, kontejnerskimi ladjami ali železniškim prevozom, odvisno od namembnega kraja, količine naročila in nujnosti dostave. Za časovno kritične pošiljke je na voljo zračni prevoz.
Kontejnerizacija:Cevi se nalagajo v standardne 20- ali 40-metrske ladijske zabojnike, da se zagotovi varen in organiziran prevoz. Nalaganje v zabojnike ščiti tovor pred vremenskimi vplivi, vlago in zunanjimi onesnaževalci.
Označevanje in dokumentacija:Vsak paket je jasno označen z bistvenimi informacijami, vključno z vrsto materiala, standardom, dimenzijami, talilnim številom, količino in navodili za ravnanje. Za carinjenje in sledenje tovora so pripravljeni vsi dokumenti za odpremo.
Skladnost s carinskimi predpisi:Za mednarodne pošiljke je pripravljena vsa potrebna carinska dokumentacija – vključno s komercialnim računom, pakirnim listom, nakladnico in potrdili o preskusu v mlinu – da se zagotovi nemoteno carinjenje v namembnem pristanišču.
Varna pritrditev:V transportnem vozilu ali zabojniku so snopi in zaboji varno pritrjeni in utrjeni, da se prepreči premikanje, kotaljenje ali premikanje, ki bi lahko povzročilo škodo med prevozom.
Sledenje in nadzor:Za spremljanje stanja pošiljk in zagotavljanje posodobitev lokacije strankam v realnem času se uporabljajo napredni sistemi za sledenje logistike.
Zavarovanje:Glede na vrednost naročila in zahteve stranke se lahko uredi zavarovanje pomorskega tovora, ki krije morebitne izgube ali škodo med prevozom.
Skratka, Womic Steel zagotavlja, da so vse kotlovske in legirane cevi pakirane z vodilnimi zaščitnimi ukrepi v industriji in odposlane z zanesljivimi transportnimi metodami, da dosežejo svoj cilj v optimalnem stanju. Pravilni postopki pakiranja in pošiljanja so bistveni za ohranitev celovitosti in kakovosti dobavljenih izdelkov.
Prednosti in pogosta vprašanja o Womic Steel
Zakaj sodelovati z Womic Steel?
Vse na enem mestu:Celovita ponudba od brezšivnih kotlovskih cevi do ustreznih OEM cevnih fitingov (kolena, T-kosi, reducirni kosi, prirobnice) v združljivih materialih.
Tehnična skladnost:Vsaki pošiljki so priložena potrdila o popolnem preskusu v mlinu (EN 10204 tip 2.2, 3.1 ali 3.2), ki podrobno opisujejo natančno kemično sestavo in rezultate mehanskih preskusov.
Storitve z dodano vrednostjo:Posnemanje robov, rezanje navojev in spajanje ter protikorozijska prevleka (FBE, 3LPE, epoksi, cinkanje) so na voljo v podjetju.
Konkurenčna logistika:Strateško partnerstvo z globalnimi špediterji zagotavlja optimizirano natovarjanje kontejnerjev in stroškovno učinkovito pošiljanje po vsem svetu.
Zaloga in razpoložljivost:Obsežna zaloga standardnih velikosti kotlovskih cevi zagotavlja kratke dobavne roke in hiter odziv na nujne projektne zahteve.
Izberite Womic Steel Group kot svojega zanesljivega partnerja za visoko kakovostCevi in fitingi iz nerjavečega jekla inneprekosljiva zmogljivost dostave.Dobrodošli povpraševanje!
Spletna stran: www.womicsteel.com
E-pošta: sales@womicsteel.com
Tel./WhatsApp/WeChat: Victor: +86-15575100681 aliJack: +86-18390957568
Pogosto zastavljena vprašanja (FAQ)
V: Kakšna je razlika med brezšivnimi in varjenimi kotlovskimi cevmi?
A: Brezšivne kotlovske cevi so izdelane iz trdnih gredic brez varjenega šiva, kar zagotavlja vrhunsko trdnost in enakomernost tlaka. Prednost imajo za visokotemperaturne in visokotlačne kotlovske aplikacije. Varjene cevi so primerne za nižji tlak in manj kritične obratovalne pogoje.
V: Kateri pogoji toplotne obdelave so na voljo za kotlovske cevi?
A: Običajni dobavni pogoji vključujejo vroče valjanje, hladno vlečenje, normaliziranje (+N), žarjenje in popuščanje. Specifična toplotna obdelava se uporablja glede na vrsto materiala in zahteve končne uporabe za doseganje optimalnih mehanskih lastnosti.
V: Kaj pomeni "TC2" na certifikatu materiala?
A: TC2 (preskusna kategorija 2) v skladu s standardom EN 10216 predpisuje posebne preglede, vključno s preskusom natezne trdnosti pri povišani temperaturi in 100-odstotnim nedestruktivnim preskusom (NDT) na vsaki cevi. Ta raven preskusa je potrebna za kritične aplikacije v kotlih in tlačnih posodah.
V: Ali lahko Womic Steel zagotovi potrdila o pregledu 3.2 (pregled tretje osebe)?
O: Da. Med proizvodnjo in pred odpremo sprejemamo in omogočamo inšpekcijske preglede s strani DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR ali katerega koli predstavnika, ki ga imenuje stranka. Potrdila 3.2 se rutinsko dobavljajo na zahtevo.
V: Kakšna je največja dolžina, ki je na voljo za cevi za kotle?
A: Dobavljamo cevi v standardnih fiksnih dolžinah do 12 metrov (približno 40 čevljev). Daljše dolžine za uporabo v HRSG in U-ukrivljene cevi za toplotne izmenjevalnike so na voljo na zahtevo s podrobnimi specifikacijami in risbami.
V: Katere vrste končnih obdelav ponujate?
A: Ponujamo gladke konce, poševne konce, navojne konce in spojene konce. Na voljo je priprava koncev po meri, ki ustreza posebnim zahtevam glede namestitve ali varjenja.
V: Ali nudite storitve rezanja na določeno dolžino?
A: Da. Ponujamo precizno rezanje na natančne dolžine, ki jih določi stranka, z ozkimi tolerancami in čistimi konci brez zarobkov.











